Коли засяє Зірка.pdf
Adobe Acrobat Document 177.3 KB

Еліна Заржицька – прозаїк, драматург, журналіст, керівник секції літератури для дітей та юнацтва «Джерело» при ДОО НСПУ.

 Член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. Провідний фахівець КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

 Переможець та дипломант низки Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, в тому числі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» за роман для дітей «Китеня Тимко і Капітан Теревенько». Отримала ІІ премію в номінації «Проза для дітей старшого віку та юнацтва» ІІІ Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей «Корнійчуковська премія». Дипломант Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2016).

 Автор 14 та співавтор понад 30 книг.

Срібна сніжинка.pdf
Adobe Acrobat Document 181.1 KB

Наталія Дев'ятко – український прозаїк, перекладач, журналіст, науковець.

 

    Пише українською і російською мовами. Жанри – психологічна проза, фантастика, фентезі, пригодницькі казки для дітей та юнацтва.

    Кандидат філософських наук.

    Член НСПУ і НСЖУ .

    Лауреат літературної премії ім. Валер'яна Підмогильного (2015), Всеукраїнської літературної премії імені Василя Юхимовича (2016), Всеукраїнського літературного конкурсу «Крилатий Лев» (2016), Регіонального літературного конкурсу «Кальміюс» (2016) та інших літературних нагород.

    Автор 12 художніх книг.

 



Читати:  


Incognitus Гоголь


Про автора               Про авторку

 

Надія Тубальцева

 

Віталій Старченко

 

INCOGNITUS ГОГОЛЬ


До написання цього есе нас спонукала фраза, кинута у суперечці молодим росіянином із Казані: «Проблема українців у тому, що вони не хочуть бути росіянами…»

…Микола Васильович Гоголь – українець, який писав лише російською мовою. Захоплює росіян саме ця – мовна – відданість генія. Втім, в Росії вміють читати уважно. Гоголя Росія прочитала винятково уважно. І класиком російської літератури його визнано саме через «мовну відданість». Виразником національної ідеї він не став – не тому, що не хотів визнати себе росіянином, а тому – що не міг цього зробити. Гоголь звільнив літературу від імітацій і наслідування. Створив нову літературу.

Тож, уважно прочитавши його листи, ми робимо спробу пролити світло на утаємниченість геніального російського письменника – українця за походженням – Миколи Гоголя.

Подарунки від святого Миколая

Упорядник Еліна Заржицька

Автор Наталія Дев'ятко

Злато Сонця, синь Води:
фольк-реалізм

Анотація: По обидва береги Дніпра протягом багатьох століть береже народ стародавні легенди. Одна з них – переказ про тисячолітнє прокляття. Страшним воно було: не знатиме наша земля миру і свободи, чужа воля на ній пануватиме, а той, хто свій народ порятувати спробує і волю здобути, згине у нерівному бою чи від підступної зради. 

Нині добігає кінця тисяча років, слабне прокляття, і наново постав перед людьми на українській землі тяжкий вибір: жити вільно своїм розумом, слухаючи своє серце, чи, втративши себе, назавжди потонути у сірості і зневірі. 

Різними шляхами через імлу і небезпеки веде доля сміливців до чарівного вогнища на дніпровій кручі, де на них чекає хранитель загубленої пам’яті українського народу.                                                                                           Детальніше

Протягом року книга буде озвучена – http://toloka.hurtom.com/viewtopic.php?t=62940

Готується електронна версія видання.

а також

Казки Країни Сновидінь

До книги увійшли казкові оповідання і дві повісті, де головними героями є діти. На перший погляд, ці діти - звичайні, але тільки пригоди і небезпека можуть перевірити силу людської душі, відкрити її приховані чари.

Ці твори будуть цікаві не лише дітям шкільного віку, але й дорослим. Бо в справжній казці, як у чарівному дзеркалі, людина бачить власне справжнє обличчя, і тільки казка може відповісти на запитання: Чи ще вільні від стереотипів людські думки? Чи ще чисте від користолюбства людське серце? Чи ще не згасила зрада служіння повсякденності чарівний блиск дитинства у вільних очах?

Карта і компас : Скарби Примарних островів. Книга 1

Піратський капітан Ярош Сокіл отримує зачаровану карту, на якій вказано шлях до скарбів Примарних островів. Але карта зникає: малюнок проявиться знову, коли він збере нову команду. Знаходячи для команди як людей, так і давніх чи зачарованих істот, дехто з яких був йому ворогом, Ярош все більше наближається до покинутої через поразку справи – боротьби з безіменною Імперією і білокрилою Химерою, яка майже повністю знищила піратське братство.

Бук-трейлер - http://budny.te.ua/skarby-prymarnyh-ostroviv-buk-treiler/

Фан-трейлер - http://youtu.be/8ksYf7KAP-s

Кохана Пустельного Вітру : Скарби Примарних островів. Книга 2

Через зраду ледь не вся команда піратського корабля потрапляє у полон. І хоча деяким в'язням вдається утекти, шляхи піратів розходяться. Дітей забирає до столиці радник Імператора, де їх вчитимуть у найкращій школі світу, в якій виховують імперських командирів. Химера обіцяє, що юні пірати славитимуть Імператора, коли закінчать навчання. А сімох жінок з піратського корабля везуть у Саркон, покинуте стародавнє місто посеред пустелі, овіяної легендами.

Прочитати перший розділ книги на сайті видавництва - http://www.bohdan-books.com/news/show_398/


Про Еліну Заржицьку можна дізнатись детальніше...

 

Мультфільми на казки Еліни Заржицької "Про ліниву ворону" та "Як вуж намагався гадюкою стати"

можна подивитись за посиланням...

 

4-х серійний мультфільм "Як черепаха Наталка до школи збиралася" 1 серія, 2 серія, 3 серія, 4 серія.

 

Електронну книгу "Як черепаха Наталка у Школі Пішохода навчалася" (Еліна Заржицька) можна прочитати тут

 

"Як черепашка Наталка Тришку та Соню хазяйнувати вчила" (Еліна Заржицька) тут

 

* * * * * * *


Сказання з Днiпра-Славути.pdf
Adobe Acrobat Document 229.6 KB
Рецензія Олени Швець-Васіної,
члена Конгресу літераторів України
Легенди про козаків _ Як козак у морсько
Adobe Acrobat Document 140.0 KB

* * * * * * *

НЕ ТЕРЕВЕНИТИ, АЛЕ РОБИТИ

Сучасній дитячий українській літературі вже багато років, і можна з упевненістю сказати, що морської тематики у творах українських авторів не так вже й багато. Тим цінніший факт виходу в харківському видавництві «Талант» серії із шести  книг Еліни Заржицької, в яких ця тематика відображена повною мірою. І відображена талановито.

На даний момент очевидно, що зусилля пані Еліни дали свої плоди: діти полюбили героїв книги. А що може бути дорожчим для автора? А ви знаєте, що дітей не можна заставити полюбити просто так. Діти дуже чутливі до дворушництва й лже-щирості, і ніколи не посміхнуться фальшивій людині чи казці, яка завжди підкреслює прагнення дитини до внутрішньої свободи, самопізнання, органічно вписується в сучасний соціальний простір, розкриває перед дитиною потенціал необмежених можливостей для розвитку особистості. Дійсно, коли у ранньому віці дитина знайомиться з дитячою літературою, це з початку тільки відображення смаків батьків тільки батьки обирають перші казки, які слухає їх малеча. Але потім починають формуватися власні «казкові інтереси» малюка, й він вже може сам показати/замовити книжку, яку бажає послухати. Причому може це вже робити навіть у дуже ранньому віці, бо раніше, ніж почати розмовляти, дитина слухає.

Твори Еліни Заржицької читають усі, бо вона надає можливість дитині сприйняти текст, у якому немає простору, суб’єктивно понівеченого негативним сприйняттям дорослого. Немає того, що зветься «підрубані крила» дитинства.  І це великий приклад для батьків. Я завжди наполягаю: якщо ви були щасливим/нещасливим малюком при будь-якому з цих варіантів надайте своїй дитині можливість відчути радість справжнього дитинства.

Тому рекомендую твори Еліни Заржицької для читання з дітьми: вона добре володіє  специфічним секретним кодом, який робить її казки, і особливо повість «Китеня Тимко», однаково цікавими для дітей різного віку. Тому що авторка, як я вже наголошувала, з прискіпливістю невіддільного вченого і поетикою справжнього позитивіста вводить дітей до життя.

А маленький китеня Тимко, навколишній світ якого населений незвичайними явищами та істотами, надає дітям прикладу, як поводитися у надзвичайних ситуаціях чи просто товаришувати. Хоча у цьому йому справно допомагають мама, друзі та капітан Хвалько-Теревенько, який не втратив дитячої безпосередності бачити й розуміти світ по-справжньому барвисто. Ніби яскраві стрічки із чарівної скриньки фокусника тягнуться історії про невідомі раніше морські явища, що зустрічаються в океані. Тут і розповіді про мешканців морських глибин, чи особливості життя таких популярних тварин як кити, восьминоги, корали, морські зірочки, манти тощо, ознайомлення з працею рибалок та відважних капітанів. І все це автор розповідає кумедно, з казковими прийомами, при цьому не опускаючись до сюсюкання або зпримітивлення сюжету. І, найголовніше, повість Еліни Заржицької «Китеня Тимко» має дуже важливу рису – пізнавальність. Не дидактично нудну, а яскраву та веселу, яку в контексті сучасного погляду на педагогіку і повинні мати всі пізнавальні прийоми для наших дітей.

Ольга Рєпіна


* * * * * * *

Три сходинки голодомору

Це повість про життя сільських дітей – Марічки і Петруся, яким у житті випало чимало важких випробовувань. Сходинками життя піднімаються вони до розуміння головних людських цінностей – чуйності, доброти, любові до рідної землі.

Основний час, про який оповідується у повісті, – 1932-1933 роки.

Книга є першою спробою описати ті лихі події очима підлітків. Через призму поглядів головних героїв змальовано сприйняття благородних і ганебних вчинків дорослих односельців.

Великий Луг над Дніпром

Збірка авторських казок та легенд Нижньої Наддніпрянщини Еліни Заржицької «Великий Луг над Дніпром» переносить нас у яскравий фантастичний світ.

Сучасна казкарка свідомо обирає місцем події для своїх оповідок саме рідний край – локалізуючи події берегами Дніпра, Великим Лугом, околицями Січеслава – Катеринослава, кидаючи залюблений погляд у бік річок Сули й Сури, Вовчої й Орелі... Читаєш ці небувалі, фантастичні й захопливі історії й відчуваєш, що до неба – рукою подати, що таки справді жили й були у наших краях баби Джоли, які перетворилися на комах; що той чумак, який знав так багато пісень, таки й досі виспівує їх на Чумацькому Шляху на Небі, яке так любить Землю...



«Як черепаха Наталка
до школи збиралася»

Про життя тварин. Героїня казки черепаха Наталка щиро всім допомагає, у неї багато друзів.