GoCamp 2017

    Шановні вчителі англійської мови, у вас є нагода прийняти учать у наймасштабнішому освітньо-культурному проекті із залученням іноземних волонтерів - GoCamp 2017!

     Влітку по всій Україні пройдуть пришкільні англомовні табори, де діти перебуватимуть в багатокультурному середовищі, навчатимуться спілкуватися без бар'єрів, критично мислити та бути толерантними до інших.В таборах GoCamp вони отримають навички, яких вимагає життя у 21 столітті, і зможуть спілкуватись зі світом без бар’єрів.

     Громадська ініціатива GoGlobal шукає школи, які готові долучитись до проекту і запросити до себе іноземного волонтера, взяти участь у розробці унікальних міждисциплінарних програм, спрямованих на всебічний розвиток школярів, а також забезпечити для волонтера host family.

Редакція газети вітає ректора ДОІППО із Днем народження!

Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права»

З 8 по 28 листопада Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права», що організовано програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», перебуває на Дніпропетровщині.

Виставку приймає кафедра гуманітарної освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти і приурочує її до Міжнародного дня прав людини - 10 грудня. В межах роботи виставки вже 8-9 листопада пройшло навчання 18-ти учнів-старшокласників із трьох шкіл м. Дніпра (НВК № 12, СЗШ № 62 та СЗШ № 62), які стали її гідами. А з 10 по 28 листопада у вказаних школах діє і сама виставка.

Мандрівна експозиція «Кожен має право знати свої права» є мобільним навчально-методичним засобом і містить інформацію про цінності, принципи та окремі аспекти прав людини. Експозиція також може стати своєрідним майданчиком для дискусії, навчання та дій спрямованих на підтримку та захист прав людини.

З 15 по 17 листопада виставку відвідали вчителі-предметники, що перебували у цей час на курсах підвищення кваліфікації у ДОІППО. Особливістю виставки стало те, що екскурсії по ній проводили учні та учениці старших класів за принципом «рівний-рівному» і на деякий час вони стали для відвідувачів партнерами з висвітлення правових питань. Далі виставка «Розуміємо свої права» переміститься до дніпровських шкіл № 62 та № 89. Тож приходьте на виставку, можливо вона стане для вас правовим дискусійним полем!

 

Людмила Базилевська


 

День української

писемності та рідної мови
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності


Текст диктанту
Україна на зламі тисячоліть

     За легендою, апостол Андрій Первозваний на одному з пагорбів, де нині Андріївська церква, напророчив: “На горах цих возсіяє благодать Божа, буде город великий і воздвигне Бог багато церков”. Передбачення збулося: на високому дніпровському березі народився золотоверхий Київ.

     Минали роки – слава про Київську Русь гриміла на весь світ, адже на зламі першого тисячоліття тут бурхливо розвивалися торгівля, право, освіта, культура. Королівським дворам Європи було за честь поріднитися з володарями Києва. Промовистим є такий факт: Анна, високоосвічена дочка Ярослава Мудрого, ставши королевою Франції, підписувала державні акти своїм ім’ям, тоді як її чоловік, король Генрик Перший, ставив усього-на-всього хрестик.
     Наша історія славна ще й звитяжними боями: упродовж століть відчайдушні козаки захищали Україну й усю Європу від дикої орди. Прикро, що на зламі другого тисячоліття нам, українцям, ціною життя найкращих синів доводиться боронити від східних сусідів свій європейський вибір. Сьогодні ми по-особливому розуміємо Шевченкову настанову любити Україну “во врем’я люте” і знаємо, що вистоїмо, бо за нами правда й славна історія.

Вітаємо із
25 річницею
створення
соціально-психологічної

служби

системи освіти України!

Тривожна звістка нашого буття
облетіла освітян
Дніпропетровської області:

пішла за межу земного життя 

Семенова
Альбіна Миколаївна

   Вона була турботливою дружиною й матір’ю, щиро піклувалася про кожного члена родини, не берегла себе задля себе й була справжньою Берегинею роду. 

   Ректорат і колеги вищого навчального закладу «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» глибоко сумують з приводу втрати Семенової А.М., - високоосвіченого й ерудованого педагога, кваліфікованого фахівця іноземних мов, заступника декана факультету підвищення кваліфікації педагогічних працівників ДОІППО, щирого друга багатьом учителям і методистам управлінь і відділів освіти області, що в ці печальні дні розділяють з нами втрату Семенової А.М.

   Вона народилася 26 січня 1934 року у місті Гаврилові-Посадському Іванівської області (Росія). 

   Професію педагога здобувала у Державному педагогічному інституті міста Іванова на факультеті іноземних мов, спеціалізація англійська мова. Професійну діяльність почала у 1956 році на посаді викладача англійської мови неповної середньої школи.

   Із 1959 року жила й працювала в Україні у місті Дніпрі. В Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти працювала з 1976 року на посаді завідувача кабінету іноземних мов, а з 1992 року – методистом і завідувачем кабінету курсової перепідготовки. Остання посада - заступник декана факультету підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

   Померла Семенова Альбіна Миколаївна 08 жовтня 2016 року й похована на Березинському кладовищі міста Дніпра.

Ректорат, науково-педагогічні, педагогічні працівники й співробітники інституту сумують з приводу невимовно тяжкої втрати свого друга й колеги, розділяють горе з рідними, висловлюють щирі співчуття рідним і близьким, яких вона любила, які любили й цінували її. Пам’ять про Семенову А.М. буде збережена в інституті для тих, хто працював з нею, хто працюватиме так, як працювала вона.

Прийміть щирі вітання з професійним святом –

Всеукраїнським днем бібліотек. 

Зичимо вам успіхів у благородній просвітницькій справі.

Міцного здоров’я, щастя та благополуччя вам і вашим родинам.

 Дитяча книга нас єднає 

          Низкою заходів колектив Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей зустрічав професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек, який відзначається в останній день вересня.

День розпочався традиційним флеш-мобом біля будівлі бібліотеки. Фахівці роздавали рекламки, в яких розповідалось про послуги, що надає заклад, розказували зацікавленим про діяльність бібліотеки, запрошували скористатись послугами бібліографів та Інтернет-центру.

Продовжився день святом «Дитяча книга нас єднає» в приміщенні бібліотеки. Серед гостей – заступник начальника відділу управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Свєтлана Єгорова, заступник голови Соборної районної у м. Дніпрі ради Володимир Гаркуша, найактивніші, протягом минулого навчального року, читачі – учні 3-Б класу СЗШ № 35, бібліотекарі шкільних бібліотек, читачі, партнери, представники ЗМІ.

В адресу ДОБД прозвучали теплі вітання від управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації, Соборної районної у м. Дніпрі ради, КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», навчальних закладів області, колег-бібліотекарів.

На багатьох із гостей чекав приємний сюрприз – їх було відзначено подяками бібліотеки в різноманітних номінаціях: «Читаючі династії», «Читацькі рекорди», «Школа, де люблять, книгу», «Творці дитячих книг», «Бібліотека і партнери – ключ до успіху», «Закохані в професію» та інші. Від КВНЗ «ДОІППО» нагороди отримали аж троє співробітників, які найчастіше співпрацювали з ДОБД – Тетяна Рига, Еліна Заржицька та Наталія Дев’ятко.

У номінації «Читаємо з пелюшок» було відзначено читача, якого записали до бібліотеки у триденному віці, – одразу після пологового будинку. Дитину записали за рекомендацією тата, який теж протягом багатьох років був активним читачем ДОБД.

Музичні вітання звучали від партнерів бібліотеки – вихованців ДМШ № 1, студентів коледжу культури та мистецтв і академії музики ім. М. Глінки.

       Яскравим розмаїттям дитячих книг приваблювала гостей свята книжкова виставка, яка дійсно об’єднувала усіх навколо дитячої книги.

Бібліотека та читачі чекають на нові зустрічі!

 

Ольга ШАРАБУРА, директор