2016

Христина Алчевська _ квітень 2016.pdf
Adobe Acrobat Document 322.7 KB

Афанасьєв-Чужбинський _ Березень 2016 1
Adobe Acrobat Document 226.6 KB

Софія Русова та Леся Українка _ Березень
Adobe Acrobat Document 240.5 KB

Шевченко _ Березень 2016 1 частина.pdf
Adobe Acrobat Document 524.5 KB

Леся Укра_нка Лютий 2016 2 частина.pdf
Adobe Acrobat Document 285.8 KB

Борис Мозолевський Лютий 2016 1 частина.
Adobe Acrobat Document 280.0 KB

2015

140 років тому (1875 р.) – народився 

Данило Сахненко, 

катеринославський кінооператор, 
який створив перший український
художній кінофільм
«Запорозька Січ»
Читайте на шпальті газети "Джерело" за жовтень 2015:

Сахненко жовтень 2015 2 частина.pdf
Adobe Acrobat Document 300.9 KB

Казка Аркадій

Казка Аркадій Васильович народився 23 вересня 1890 року в місті Седнів на Чернігівщині в родині шевця. Батько поета за походженням козак, любив спів та музику, керував церковним хором. Цю пристрасть до пісні перейняв і син.

Читати далі біографію

Голова земської управи
Гесберг Костянтин Дмитрович

 

Костянтин Дмитрович фон Гесберг народився в родині Дмитра Антоновича та Надії Євстафіївни фон Гесберг 28 (16 за ст. ст.) вересня 1865 р.

Читати далі біографію

Звернення Президента
з нагоди відзначення 200-річчя
від дня народження Михайла Вербицького і
150-ї річниці першого публічного
виконання національного гімну

Шановні співвітчизники!

У березні цього року ми відзначаємо дві знакові та взаємопов’язані між собою дати. Виповнюється 200 років від дня народження українського композитора і громадського діяча, автора музики Державного Гімну України Михайла Вербицького та 150 років відтоді, як уперше публічно було виконано національний гімн "Ще не вмерла України і слава і воля...".

Державний Гімн України - це величний твір, у якому живе душа нашого народу, його славна історія.

Музику національного гімну, його слова передавали з покоління у покоління українці всього світу, він єднав борців за свободу і незалежність рідної землі, під його звучання перемогла Революція Гідності.

Державний Гімн України і сьогодні лунає від західних до східних рубежів нашої держави, разом з молитвою за оборонців Вітчизни, даючи їм підтримку у звитязі з агресором.

Нині наш гімн можна почути не лише в українських містах і селах. Він став упізнаваним, своєрідним символом свободи. Це справжній духовний фундамент сучасного українства.

Віддаючи належну шану творцеві невмирущої музики нашого Державного Гімну, ми славимо усіх, хто з його словами на устах бореться за Україну - на передовій чи самовіддано працюючи задля майбутнього країни.

Бережімо ж нашу рідну землю. Шануймо наше культурне надбання.

Слава Україні!

Петро ПОРОШЕНКО


Читати про М.М. Вербицького
на шпальті "Джерела":

Вербицький березень 2015.pdf
Adobe Acrobat Document 2.2 MB5 грудня 2014 року виповнилося
95 років від дня народження

Миколи Антоновича Миколаєнка


Микола Миколаєнко грудень 2014.pdf
Adobe Acrobat Document 603.8 KB

Микола Миколаєнко – один із найвідоміших і найцікавіших письменників Придніпров’я, член Національних спілок журналістів та письменників України. Його твори можна вважати своєрідним літописом складної та яскравої, багатої на випробування епохи середини ХХ – початку ХХІ ст.


125 років від дня народження Остапа Вишні

Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) народився 1 (13) листопада 1889 р. в багатодітній (17 дітей) селянській родині на хуторі Чечва біля містечка (тепер села) Грунь Зіньківського повіту Полтавської губернії (нині – Охтирського району Сумської області). Український письменник, новеліст, класик сатиричної прози ХХ ст. Молодший брат розстріляного 1937 р. письменника-гумориста Василя Чечвянського. В’язень сталінських концтаборів. Помер 28 вересня 1956 р. в Києві. Похований на Байковому кладовищі.

17 вересня 2014 року культурна громадськість України відзначила 150-річний ювілей М.М. Коцюбинського - письменника, суспільного діяча, етнографа. 

Віртуальна панорама музею Михайла Коцюбинського у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М.Коцюбинського за наступним посиланням: http://library.vspu.edu.ua/ilustr/muzej_kocubinskogo/index.html


Олена Ган


Олена Ган Сiчень 2014.pdf
Adobe Acrobat Document 832.1 KB

До 110-ї річниці від дня народження професора О.Л.Бельгарда
Автор: Петро ЧЕГОРКА, головний редактор журналу «Свята справа»
полоса 13 з N 45-48_2012 р.pdf
Adobe Acrobat Document 177.2 KB

Газета Джерело № 14-16 полоси 6-7: 

3 квітня 2013 року виповнилося 95 років від дня народження відомого українського письменника, літературного критика, громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара. Його життя тісно пов’язане з Дніпропетровщиною: тут у Ломівці (що зараз увійшла до складу Дніпропетровська), народився Олесь Терентійович, тут він деякий час навчався, працював над творами, сюжети і герої багатьох з яких пов’язані з нашим краєм.
У рамках Всеукраїнських Гончарівських читань творчість Олеся Гончара популяризуватимуть на Дніпропетровщині протягом усього ювілейного року: проведуть низку виставок, форумів і навіть вуличні акції.

-- В музеї «Літературне Придніпров’я» 3 квітня відкрилася виставка «Життя як джерело»;

-- У Палаці студентів Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара  відбулася VІ Всеукраїнська наукова конференція «Творча індивідуальність Олеся Гончара в українському літературному контексті»;

-- 4-5 квітня 2013 року в Національному гірничому університеті, у Центрі культури української мови ім. О. Гончара -- ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Феномен Олеся Гончара в духовному просторі українства».Сидір КовпакСидір Артемович Ковпак травень 2012.pdf
Adobe Acrobat Document 493.2 KB


Михайло Селезньов